İstanbul Bağcılar Kültür Dershanesi

İstanbul Bağcılar Kültür Dershanesi

Üniversite hazırlık eğitimi ile ilgili kurslara talep özellikle 1970′li yıllardan başlayarak günümüze kadar gelmiş ve artarak da devam etmektedir. Üniversiteye hazırlıkta yıllardan beri kurslar açılmış ve eski dersanelerin bir çoğu çağın değişen koşullarına ayak uyduramayıp, eğitim ve öğretim programlarında gerekli revizyonları yapamadıkları için ya kapanmış, ya da çok küçük ölçekli kurslar olarak faaliyetlerini sürdürmüşlerdir.

“Kültür Test” üniversite hazırlık dergisi ve Üniversite Hazırlık kursu ile 1979 yılında İstanbul Beyazıt’taki ilk ve tek şubesinde eğitim hayatına başlayan “Kültür Dersaneleri”, 1990 yılında büyük bir atılım yaparak yeni şubeler

açmaya başlamıştır. Başlangıçta sadece İstanbul’un merkezi noktalarında açılan şubelerimize gösterilen yoğun ilgi ve büyük kent olmanın verdiği ulaşım zorluğu nedeniyle şube açılışlarını İstanbul’ un tüm semtlerine yaymıştır. 2004-2005 öğretim yılında ise dersaneciliğe yeni bir anlayış getirerek, bazı merkezlerde 2. şubesini açmış, “Sayısal” ve “Sözel” olmak üzere ayrı binalarda hizmet vermeye başlamıştır.

Yaygın ağı, güçlü kadrosu ve öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile ilerlemesini sürdüren Kültür Dersaneleri yayıncılık alanında da kaliteli ve kapsamlı dokümanlarını öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Özellikle öğrencilerine sağladığı yeniliklerle öne çıkan dersanemiz, 1999 yılında hazırladığı “Kültür Digital” projesi ile Türkiye’ de Üniversite hazırlık alanında bir ilki gerçekleştirmiştir. Gerek İstanbul halkının, gerekse bütün Türkiye’nin güvenini kazanarak kurumsal kimliğini daha profesyonel bir çerçeveye getiren dersanemiz bununla da yetinmeyip, bugün yabancı dil kursları, yurtdışı eğitim danışmanlığı, bilgisayar kursu, sürücü kursu, kolejler, yayıncılık, SBS hazırlık dersanesi gibi bir çok alanda eğitime hizmet veren kurumlarımızın açılmasında da öncü olmuştur.

İstanbul’da 25 Üniversiteye Hazırlık, Anadolu’da 62 Üniversite ve Liselere Hazırlık şubesi olan Kültür Dersaneleri ilerleyen yıllarda da bir çok ilde şube açarak kaliteli hizmetini tüm Anadolu’ ya yayma çabası içinde olacaktır.

Kültür Dersaneleri yıllardan beri eğitim programı ve kaynakları ile Anadolu’daki bir çok eğitim kurumuna da desteğini devam ettirmiştir.

“Size çok yakınız” sloganıyla faaliyetlerine başlayan Kültür Dersaneleri İstanbul halkının da teveccühüyle hızlı bir gelişme göstermiş ve artık onları “GÖREBİLDİĞİNİZ HER YERDEYİZ” sloganıyla selamlamaktadır.

Şehir : İstanbul
Semt : Bağcılar

Telefon – 1 : (0212) 509 58 19
Telefon – 2 : (0212) 509 58 19
Fax :
Email : info@kulturdershanesi.com.tr

 


 

 

 Kategori: Bağcılardaki En İyi Dershaneler
Etiketler:

Yorumlar


1 Yorum yapılmış "İstanbul Bağcılar Kültür Dershanesi"

  1. Mert Dönmez demişki 25 Şubat 12 16:29 

    Merhaba, kuzenim 15 yaşında ve dershaneye göndermek istiyoruz , bana geri dönüş yapar mısınız teşekkürler.